Довкілля та ми

людина та довкілля

Проблема виживання людства постала в умовах небувалого в історії людства розвитку науки і техніки, особливо військової.

Екологічна проблема. Визначення її як глобальної пов’язане з ситуацією глобального деструктивного впливу людини на біосферу, що призвело до глобальної екологічної кризи. Розв’язання цієї кризи - умова подальшого снування людського роду.

Проблема збереження людської особистості. Ця проблема виявляє суть антропологічної кризи. Кризовий стан в існування людської особистості в сучасному світі пов’язаний з тим, що штучний світ, створений людиною відчужується від людини і тисне на неї.

 

Мета Програми

Мета Програми –екологічної політики, спрямованої на збереження та поліпшення стану навколишнього середовища, збереження унікальних природних особливостей, зменшення техногенних забруднень, раціональне використання природних ресурсів та формування у громадян екологічної культури .

Програмою визначаються пріоритетні напрямки та комплекс заходів щодо охорони та поліпшення стану довкілля. Виконання передбачених Програмою природоохоронних заходів можливе лише за умови сприяння їх реалізації з боку органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, громадських організацій та населення.

 

Шляхи і способи розв'язання екологічних проблем

  1. Раціональне використання земельних, водних, рекреаційних та інших природних ресурсів, створення умов для їхнього відновлення.
  2. Громадський контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в частині збереження  екологічної мережі міста.
  3. Громадський контроль за наданням містобудівних умов та обмежень й іншої містобудівної документації, що змінює призначення рекреаційних земель.
  4. Громадський контроль за видаленням зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства в межах територій громад (парках, скверах, рекреаційних зонах; зелених насадженнях прибудинкових територій; берегозахисних ділянках та водоохоронних зонах). Видалення здійснювати виключно у надзвичайних та аварійних ситуаціях відповідно до оформленого акту обстеження зелених насаджень відповідною комісією і оформленням всіх дозволів. 
  5. Запобігання забрудненню атмосферного та водного басейнів.
  6. Всебічно сприяти впровадженню сучасних технологій збирання, вилучення, переробки та знешкодження промислових і побутових відходів.
  7. Всебічно сприяти впровадженню нових технологій, модернізація мереж і споруд енергопостачання, теплозабезпечення, водопостачання, каналізації.
  8. Сприяти створенню екологічних рад при виконкомах громад  з метою забезпечення системного збалансованого управління в сфері охорони довкілля із залученням депутатів всіх рівнів, керівників профільних управлінь та відділів, громадськості.

 

Виконання Програми забезпечить

  • збереження та раціональне використання природних ресурсів;
  • покращення стану атмосферного повітря;
  • створення умов щодо подолання негативних наслідків змін клімату;
  • якість питної води та покращення  стану поверхневих  водних об’єктів ;
  • збільшення площі зелених насаджень та покращення стану існуючих;
  • створення комфортних умов для проживання та відпочинку населення;
  • удосконалення системи поводження  на з побутовими та промисловими відходами, в т.ч. небезпечними, великогабаритними тощо;
  • покращення екологічної освіти;
  • підвищення екологічної свідомості громадян.